Mantar çizimi

Bitki Çizimleri kategorisinde yer alan sevimli mantar çizimi nasıl yapılır bunu öğreneceğiz. Bu eğitim çizimi içerisinde Adım Adım anlattığımız kolay çizim talimatlarını takip ederek bizimle beraber mantar çizimi yapabilirsiniz. Kağıt ve Kalemlerimiz hazır ise Mantar çizim adımlarına geçebiliriz 😊

How to Draw Mushrooms

How to Draw Mushrooms of Different Shapes, Sizes and Colors: If you are interested in drawing beautiful looking mushrooms using different colors and shapes, then this tutorial will be perfect for you.

[ads2]

The artworks involve some easy and fun steps that anyone can follow. I hope that after reading and practicing these techniques, you’ll be able to create exquisite mushroom drawings of your own. Please leave me your comments below..

How to Draw Mushrooms

Adım Adım Mantar Çizimi

Kağıt, kalem ve boyama kalemlerimiz hazır ise adım adım mantar çizimi kılavuzu yazımız ile kolay bir şekilde mantar çizimi yapabilir ve çizim sonrası boyama kalemlerimizle mantar boyama oyunu için kırmızı, yeşil ve siyah boyalar ile renklendirebilirsiniz. Kağıt ve kalemlerimiz hazırsa 6 adımdan oluşan mantar çizimine geçebiliriz.

[ads2]

Kapak çizimi

Mantar kapak çizimi dediğimiz kısım; Mantarın üst gövdesini oluşturmaktadır. Bunun için öncelik olarak yarım bir daire çizimi yapıyoruz ve sonrasında çizmiş olduğumuz dairenin her iki ucunu da birleştiriyoruz.

mantar kapak çizimi

Gövde çizimi

Mantarın gövdesi çizimi için toprağa oturacak şekilde sap kısmı çizimini yapıyoruz. Burada boyut olarak daha önce çizdigimiz kapak kısmında biraz daha küçük boyutta olması gerekmektedir.

mantar gövde çizimi

Göz çizimi

Karikatür tarzında sevimli mantar çizimi isteyenler için; çizmiş olduğumuz sap kısmına 2 tane yuvarlak göz çizimini yaptıktan sonra, çemberler içerisine daha küçük yuvarlaklar çizerek göz çizimini tamamlıyoruz.

mantar göz çizimi

Detay çizimi

Mantara asıl şeklini veren ve mantar boyaması yapacağımız kısım için üst gövde kısmına aşağıdaki formlarda daireler çiziyoruz. Mantarın orta kısmına büyük bir daire çizin ve kenarlarına yarım daireler ekleyin.

mantar detaylandırma

Boyama Sayfası

Mantar boyama sayfamız hazır. Eğer çizim tam istediğiniz gibi olmadıysa aşağıda paylaştığımız boyama sayfasını bilgisayarına indirerek A4 kağıt üzerine yazdırıp 👉 boyama sayfası oluşturabilirsiniz.

mantar boyama sayfası

Boyama Oyunu

[ads1]

Mantar Boyama oyunu için biz bu çizimimizde Kırmızı, Siyah ve Yeşil boyama kalemleri ile boyama oyunu yaptık. Sizlerde Mantar hangi renklere boyanır diye merak ediyorsanız aşağıda paylaştığımız örnek ile kendi boyama oyununuzu hazırlayabilirsiniz. 😊

mantar

Benzer içeriklerimizin tamamına 👉 Bitki Çizimleri sayfasından ulaşabilir ve 👉 Kolay Çizimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 😊

[ads2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.