Kuş Çizimi

Kuş resmi nasıl Çizilir? Sorusuna cevap olarak sizlere adım adım en basit ve kolay yoldan kuş resmi çizimi ve kuş boyama sayfası çizimlerimizi paylaşıyoruz. İsterseniz direk olarak hazır kuş resmi çizimini indirebilir ve A4 kağıdına yazdırarak; boyama kalemlerinizle renklendirebilirsiniz. Kuş resmini kendiniz çizmek isterseniz Kuş Çizim videomuzu izleyebilir ve bizimle beraber basit bir şekilde çizebilirsin. Bunun dışında adım adım kuş çizimini maddeler halinde anlattığımız çizim örneklerine bakabilirsiniz.

Kuş çizimi ile ilgili olarak bir kaç kategori halinde; Kolay kuş çizimi, Tavus kuşu Çizimi, Muhabbet kuşu çizimi, Anka Kuşu Çizimi, Uçan kuş çizimi başlıkları altında istediğiniz kuş çizimlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kolay kuş çizimi

Kuş resmi çizmek isteyenler için hazırladığımız Adım adım kuş çizimi aşağıda listeledik. Bu içeriği hazırlamamız biraz uzun sürse de umarım siz değerli ziyaretçilerimize kuş çizimi için fikir vermiş olmuşuzdur.  Bu ve benzeri içeriklerimizin tamamına Kolay Çizimler sayfamızdan diğer içeriklerimize ulaşabilirsiniz. Gelin şimdi kolay kuş çizimi adımlarına bakarak çizim yapalım;

[ads1]

Gövde çizimi

Öncelik olarak kuşun vücudunu çizerek başlıyoruz. Baş kısmının bulunduğu dağa doğru daha geniş bir kafa için yarım yuvarlak çember oluşturup daha sonra kuyruk kısmı için daha dar bi çizim yapıyoruz. Kuşun kuyruğunu çizmek için 3 farklı tüyden oluşan çizimi tamamlayın ve son olarak iki düz çizgi ile bacaklarını çizin.

kuş çizimi gövdesi

Kanat çizimi

Gövde çizimini tamamladıktan sonra kuşumuzun kanatlarını çiziyoruz. Yan görünüş olduğundan dolayı tek bir kanat çizimi yapıp daha sonrasında karın boşluğunu belirtiyoruz. Gövdenin sağ alt kısmına yarım daire ile karın kısmını belirtmemiz yeterli olaraktır.

kus cizimi 2 adim

Göz ve Gaga Çizimi

Çizimimiz git gide şekillenmeye başlıyor ve 3. adım olarak göz ve gaga kısımlarını çizeceğiz ve bunu yapması da oldukça kolay. Küçük ve yuvarlak bir çember çizerek kuşumuzun gözlerini oluşturun ve sonrasında üçgen bir çizim ile gaga kısmını belirtin.

kuş gaga ve göz çizimi

Baykuş Çizimi

Detaylandırma

Kolay kuş çizimi olduğundan dolayı detaylandırmamızda oldukça kolay olacak. Göz ve gaga çiziminden sonra karın kısmına minik noktalar ekleyerek kuşun deri kısmını belirtin ve baş kısmına S şeklinde küçük tüyler ekleyerek kuş çizimini tamamlayın.

kolay kuş çizimi

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Baykuş, Tavus Kuşu, Muhabbeti kuşu çizimleri için 👉 Kuş Resmi Çizimi arşivi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.[/box]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.