Kurbağa Nasıl Çizilir? Adım Adım Kurbağa Resmi Çizimi ve Boyama Sayfası

Kurbağalar, etkileyici zıplama yetenekleri, yüksek vızıltı sesleri ve kocaman yuvarlak gözleri olan hayvanlardır. Suda yaşayan kurbağalı genel olarak bataklık, gölet gibi alanlarda sıklıkla görebilirsiniz.

Dünya genelinde 6.000’den fazla türü bulunan kurbağaları daha sevimli bir hale getirip, çizgi film karakteri olarak çizimini anlattığımız bu Kurbağa Çizimi eğitimimizde; adım adım çizim rehberimizi uygulayarak çok kolay bir şekilde kurbağa çizimi yapabilirsiniz. 😊

Adım Adım Kurbağa Çizimi

A4 kağıtlarımız ve kurşun kalemlerimiz hazır ise aşağıdaki çizim adımlarını izleyerek kolay bir şekilde kurbağa resmi çizimini yapabilirsiniz. 9 kolay adımda kurbağa çizimi rehberimiz:

adım adım kurbağa çizimi

Kurbağa Nasıl Çizilir

  • Büyük bir yuvarlak çizin.
  • Çizmiş olduğunuz yuvarlak üzerine kurbağanın gözleri için 2 küçük çember çizimi yapın,
  • Kurbağanın gövde kısmı için; yapmış olduğunuz çizimin altına daha küçük bir yuvarlak çizin.
  • Gövde kısmında 2’şer tane düz çizgi indirin ve uçlarına 3 adet parmak çizimini yapın.
  • Kurbağanın arka ayakları çizimi için aynı şekilde sağ ve sol kısmına kurbağanın bacak çizimini yaparak çizimi tamamlayın.

Boyama Sayfası

Biz bu çizimimizde kurbağayı Yeşil renk, gövde kısmını sarı renk ve gözlerini siyah boyama kalemleri ile boyayarak renklendirdik. Sizlerde Kurbağa Boyama Sayfasını A4 kağıdına ortalı bir şekilde çıktısını alıp direk olarak boyamaya başlayabilirsiniz. 😊 Boyama Sayfası içeriklerimizin tamamına 👉 BOYAMA SAYFASI bağlantısından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

kurbağa boyama sayfası

Bu içeriğimizde sizlerle beraber Kurbağa Çizimi Rehberimizi paylaştık. Kolay bir şekilde Kurbağa Resmi Çizimi isteyenler için adım adım çizim rehberimiz ile hem kurbağa çizimini öğrenebilir, hemde boyama sayfasını indirerek çocuklar için boyama etkinliği düzenleyebilirsiniz. Benzer çizim ve boyama sayfası içeriklerimiz için 👉 HAYVAN ÇİZİMLERİ sayfamızı ziyaret edebilir veya 👉 KOLAY ÇİZİMLER sayfamız üzerinden ilginizi çeken çizim içeriklerimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Çizimlerimiz