Kolay Çizimler

Gerçekten Kolay Çizimler aranlar için bu yazı içerisinde tamamını kendi çizimlerimden oluşan basit çizim arşivimi sizlerle paylaşıyorum. öncelik olarak en kolay çizimlerden başlayıp gittikçe zorlaşan çizim örneklerine sırasıyla yer vereceğim. Bunun için ilk olarak çizime yeni başlayanlar için hazırladığım harflerle kolay çizimler rehberim olan “S S S Harfinden Kolay Fil Çizimi” videomu izleyerek çok basit bir çizimle ile başlayalım. Hadi gelin videomuzu izleyelim 😊

Çizim yapmak gerçekten çok kolay. Sadece bir kağıt ve kaleme sahipseniz, çizim yapmak için her şey hazır demektir. İhtiyacınız olan tek şey çizim için Kolay Çizim fikirlerinizin olmasıdır. Yeni başlayanlar için basit düzeyde örnekler ve çizim çalışmaları ile kolay çizimler yapmasını öğrenebileceksiniz.

[ads3]

İster çizmeyi seven bir çocuk olun, ister öğrenmeye çalışan bir yetişkin olun, bu kolay çizimler yazımız ilk çizimlerinizi yapmanıza yardımcı olacak. Evler, insanlar, hayvanlar ve evcil hayvanlar dahil olmak üzere 400’den fazla kolay çizimlerin nasıl çizeceğinizi gösteren adım adım talimatlar bulacaksınız. Ayrıca yeni çizim becerilerinizi geliştirmek için birçok başlangıç ​​çizim ipucu, Kolay Çizimler örnekleri bulacaksınız.

Kolay Çizimler

İçeriğimizin devamında herkesin kendi harika çizimlerini oluşturmak için kullanabileceği, ardından kendi hikayesini oluşturmak için kullanabileceği net açıklamalar ve adım adım takip etmesi kolay çizimler sağlar.

Kolay çizimler, hızlı bir şekilde bir şeyler çizmenin en kolay yoludur. Çizime bağlı olarak 10 dakikadan daha kısa sürede kolayca bir şeyler çizebilirsiniz. Ayrıca, gereken zaman ve çabayı harcamaya istekliyseniz, kolay çizimlerin nasıl yapıldığını da öğrenebilirsiniz. Zor değil, sadece biraz sabır ve pratik.

Kolay hayvan çizimleri

kolay çizimler

Kolay çizimlerin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız, birkaç araç ve malzemeye ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olan ilk şey biraz kağıt. Kağıt birçok farklı renk ve stilde gelir, bu nedenle hangisini seçeceğiniz size kalmış. Kağıdınızı seçtikten sonra, kolay çizimlerinizi çizmeye başlamanın zamanı geldi.

Çocuklar için kolay araba çizimleri: Arabalar her zaman çocukların ilgisini çeken oyuncaklardan birisi olmuştur ve aynı zamanda uzun yıllardır bir çok animasyon, çizgi film ve dizilerin konusu olmuştur. Çocuklar için hazırladığımız bu içerikte en dikkat çeken araba çizimi modelleri; Oyuncak Araba Çizimi, 1. Sınıf Araba Çizimi, Küçük Araba Çizimi modelleri yer almaktadır.

Kolay araba çizimleri

Kolay çizimlerin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız, birkaç araç ve malzemeye ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olan ilk şey biraz kağıt. Kağıt birçok farklı renk ve stilde gelir, bu nedenle hangisini seçeceğiniz size kalmış. Kolay çizimler yapmak için özellikle çizime yeni başlayanlar için ekstra özellik de bir kağıt veya kalem almanıza gerek yok. Çünkü ilk olarak kolay çizimler yapmak için el becerinizi geliştirmeniz gerekmektedir.

Basit ve kolay araba çizimi detaylı adımlarımızla 5 dakikada nasıl çizileceğini öğrenin. Çocuklar için hazırladığımız adım adım araba çizimi rehberimizi takip ederek çok kolay bir şekilde çocuklar için araba çizimi yapabilirsiniz. Çizim adımlarının altında Araba Çizimi PDF dosyasını indirebilirsiniz ve yazının en altında araba boyama sayfasını indirebilir ve yazdırabilirsiniz.

cocuklar icin araba cizimi - Çocuklar için Kolay Araba Çizimi

Kolay karakalem çizimleri

Kolay çizime başlayacaklar için bir diğer alt kategoride yer alan Karakalem Kolay Çizimler yer almaktadır. Karakalem çizime yeni başlayanlar için en ilham verici ve çok kolay bir şekilde ilham kaynağına gideceğiniz bir yer arıyorlar Park, Bahçe, Anıt gibi alanları gözlemlemeniz gerekmektedir. Gittiğiniz yerde bir bank üzerine oturarak gördüğünüz çevrenin eskiz çizimini yapabilirsiniz.

park cizimi - 100'den fazla Kolay Karakalem Çizim Fikirleri

Doodle ART yani çizmesi kolay ve küçük resim örneklerinden oluşan, çizmesi kolay resim örnekleridir. Bir nevi karalama veya Mimarlıkta ki ESKİZ olarak da bilinmektedir. ve defter süslemek için kullanılan sevimli çizimlerdir. Yabancılarda Kawaii olarak bilinen bu çizim örnekleri; çizmesi oldukça kolay ve sevimli çizimlerden oluşmaktadır. Doodle Çizimi benimde en çok sevdiğim çizimler arasındadır.

Canım sıkıldığında karakalem ile boş bir sayfa üzerine çizmeye başladığımdan bir süre sonra acaba ne çizsem diye düşünürken, benimle aynı duyguları paylaşan arkadaşlar için birbirinden farklı 25 Doodle Çizimlerini arada paylaşmak istedim.

doodle kaktus cizimleri - DOODLE ART - 25+ Farklı Doodle çizim Örnekleri

Adım adım Kolay Çizimler

Harflerle kolay çizimler yapmak isteyenler için S harfinden adım adım çok kolay bir şekilde araba çizebilirsiniz. aşağıdaki kolay çizimler örneğinse ilk olarak kağıdın ortasına büyük bir S harfi çiziyoruz ve sonrasında aracımızın yan görüntüsünü vermek için çizmiş olduğumuz S harfinin alt kısmına 3 küçük yuvarlak çiziyoruz.

Sonraki adımlarda yine çok kolay çizimler adımlarıyla Araba Çizimi üst kısmını çizerek çizimi tamamlıyoruz ve daha sonrasında Araba Camı ve Ön kısmını çizerek kolay araba çizimi tamamlıyoruz.

adim adim araba cizimi 1024x902 - S harfinden Kolay Yarış Arabası Çizimi

Kolay Mickey Mouse Çizimi

Çocuklar için kolay çizimler: İlk adım bir daire çizmektir. Bu kolay çizim dersine Mickey Mouse kafa ile başlayacağız. Büyük bir daire çizin ve ardından yüz kılavuzlarını ekleyin. Dairenin içine bir çarpı çizin. Yüz özelliklerini yerleştirmenize yardımcı olması için bu çizgileri kullanın.

Ardından, yüz boyunca kesişen iki çizgi çizin. Yatay çizgi yüzün alt kısmına yakın olmalı ve dikey çizgi neredeyse yüzün ortasında olmalıdır. İkinci adımda çizdiğiniz yatay çizginin altına iki çizgi daha ekleyin. Bu çizgiler Micky’nin kulaklarını ve burnunu yerleştirmenize yardımcı olacak.

mickey mouse drawing easy step by step

Çocuklar için kolay çizimler: Mickey’nin kulaklarını oluşturmak için kafasının her iki yanına oval bir şekil çizin. Burnu için başka bir oval ve ağzı için kavisli bir çizgi ekleyin.

Sırada, Mickey Mouse’un gözlerini çizeceğiz. İlk önce, “kafa” kılavuzunuzun her bir göz yuvasına küçük bir daire çizin. Ardından, her göze ilkinden daha küçük olan başka bir daire çizin. Son olarak, Mickey’nin göz bebeklerini oluşturmak için beşinci adımda çizdiğiniz her ikinci dairenin içine küçük bir daire çizin.

Kolay Hayvan Çizimleri

En güzel hayvan çizimlerinin yer aldığı; Kedi, Kuş, Köpek, Balık hayvan çizimleri ve hayvan boyama sayfası. A4, pdf çıktısını yazdır ve boyamaya başla. Aşağıda listelediğimiz içerik üzerinden istediğinize tıklayarak kolay çizim videosunu yanında boyama sayfasını da indirebilirsiniz.

tavsan kafasi cizimi - Adım Adım Tavşan Kafası çizimi

Kolay Balık Çizimi

Çocuklar İçin Kolay Çizimler. Balık, çocuklar arasında en sevilen çizim konularından biridir. Sadece çizmesi zor değil, aynı zamanda yapıldığında kağıt üzerinde çok sevimli görünüyor. Bu yüzden burada çocuklar için balık çizmeyi öğrenmenize yardımcı olacağız.

balik cizimi - Dünya'nın En Kolay BALIK ÇİZİMİ :)
  • Adım 1: Sayfanın üst kısmına yakın bir yerde büyük bir daire çizin. Bu balığın başı olacak.
  • Adım 2: Vücut için bir kılavuz olarak başın altına daha küçük bir daire çizin. Balığın gövdesi, yumurta veya oval bir şekil gibi, üstte daha dar ve altta daha geniş olmalıdır.
  • Adım 3: Ön yüzgeç için kılavuz olarak gövdenin altına başka bir daire çizin. Ön yüzgeç, birazdan çizeceğimiz arka yüzgeçten biraz daha büyük olmalıdır, çünkü bize daha yakındır ve bu nedenle bizden uzaktaki tüm özelliklerden daha büyük görünür.

Tavşan Çizimi

Şimdiye kadar gördüğün en sevimli, sevimli tavşan kafası çizimi. Bugs Bunny tarzı, çizgi film karakteri tavşan kafası resmi çizimi her yaştan çocuk için mükemmel bir çizimdir. Bu içeriğimizde Adım Adım Tavşan Kafası Çizimini ögrebilirsiniz ve aşağıda paylaştığımız yazdırılabilir tavşan resmi çizimini A4 kağıdına yazdırarak Pembe, Açık pembe boyama kalemleri ile renklendirebilirsiniz.

tavsan kafasi cizimi - Adım Adım Tavşan Kafası çizimi

Tavşan kafası resmi çizimi 6 adımdan oluşmaktadır. İlk olarak U harfine benzer bir çizim ile kafa çizimini yapıp daha sonrasında kulaklarını çiziyoruz. Oluşturduğumuz kafa içerisine 2 yuvarlak çizerek gözlerini ve sonrasında burnunu çiziyoruz ve son olarak tavşan bıyıklarını ve dişlerini çizerek çizimi tamamlıyoruz.

İlkokul yıllarımızda çizim merakı olanlar için ve benimde çocukluğunda çizime başladığım zamanlardan Hayvan Resmi çizimlerinde nasıl kolay yoldan çizim yapılır öğrenmek için ilk olarak sayılarla çizim yapmaya başladım. İlk olarak 62 sayısından Tavşan Çizimi yapmıştım. Bu yazımızda ise sizlere çok kolay ve adım adım kolay rehberi ile TAVŞAN ÇİZİMİ için 62 sayısından tavşan çizimini anlatmak istedim. Aşağıdaki görselleri ve çizim adımlarını takip ederek çocuklar için çok kolay bir şekilde tavşan çizimi yapabilirsiniz.

İlk olarak 6 ve 2 sayılarını çizerek başlıyoruz ve sonrasında tavşanın alt ayaklarını ve üst gövde çizimini yapın. Daha sonrasında Kulak ve Kuyruk kısmını çizdikten sonra Gözlerini ve ayak detaylarını çizdikten sonra 62 sayısından tavşan çizimini tamamlayın.

62 den tavsan cizimi - Adım adım 62'den TAVŞAN ÇİZİMİ

Kolay Arı Çizimi

Arı Kovanı Çizimi ve Arı çizimi kolay konulardan biri olduğundan dolayı çizime yeni başlayan çocuklar ve yetişkinler için harika bir başlangıç konusudur. Arılar, arı ailesinin Apis cinsindeki böceklerdir. Toplam 44 alt türü olan yedi tanınmış bal arısı türü vardır ve modern evcil bal arıları, insanlar tarafından evcilleştirilen tek arı türüdür. Bununla birlikte, dünya çapında bulunan birçok başka ilgili arı türü vardır.

ari kovani cizimi - Adım Adım Arı Kovanı Çizimi

Arı kovanı çizimi oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey yamuk eğrileri üst üst çizerek başlamanızdır. Dikkat etmeniz gereken tek nokta: ortada yer alan büyük bir eğri çizerek alt ve üst kısımlarına doğru küçülen eğriler çizerek arı kovanı çizimini yapın.

Kovanın yüksek de durduğunu belli etmek için bir ağaç dalı çizimine ihtiyacımız olacak. Bunun için yatay yüzeye paralel olacak şekilde; düz olmayan çizgilerle ağaç dalı çizimini tamamlayın.

Kovan etrafına bir kaç tane arı çizmemiz gerek ve bunu en basit adımda dar bir eğri çizerek arı gövdesini oluşturarak; alt kısmına düz çizgiler ile ayaklarını çizin ve sonrasında üst kısmına yarım kalp çizimi yaparak kanatlarını çizin.

adim adim ari kovani cizimi - Adım Adım Arı Kovanı Çizimi

Tavus Kuşu Çizimi düşündüğünüzden daha kolay. Gerçekçi bir Tavus Kuşu çizimi yapmak için tek yapmanız gereken adım adım kuş çizimi yollarını takip ederek 6 kolay adımda kolay tavus kuşu çizimi yapabilirsiniz. Tavus kuşu çiziminin en zor yanı; genellikle kanatlarında bulunan tüylerinin tasarımıdır, ancak adım adım rehberimizi takip ederek kolay çizimler elde edebilirsiniz. Çizimi tamamladıktan sonra boyama sayfasını kalemlerinizle renklendirmeyi unutmayın.

Adım adım Tavuk kuşu çizimi; Kolay bir şekilde çizim yapmanız için aşağıdaki rehberi takip ederek çok kolay bir şekilde aynı çizimi yapabileceğinize emin olabilirsiniz. Örnek olması açısında Tavuk Kuşu Resmi boyama sayfası oluşturduk ve hangi renklere boyanır? Merak edenler için Yeşil, Sarı, Mavi ve Turuncu renkleri kullanarak boyama oyunu yaptık. Hadi gelin şimdi çizim adımlarına geçelim.

Çocuklar için Kolay Çizimler

Çocuklar için yeteneklerini geliştirecek ve çizim alışkanlığı kazanmaları için kolay çizimler örneklerini sizlerle paylaşıyorum. Eğitim çağındaki çocuklarımız için; Anaokulu, Okul öncesi İlkokul için Kolay çizimler sayfası. İçeriğimizde toplamdan 5 farklı kolay çizimler ve yapmış olduğumuz çizimlerin boyama sayfası yer almaktadır. Görsel sanatlar kolay çizimler arşivimiz için geneli 1. sınıf çizimlerinden oluşan küçük ve kolay çizimler yer almaktadır. Aşağıdaki örneklerden sevdiğiniz çizimleri A4 kağıdı kullanarak önce karakalem çizimlerini yapıp daha sonrasına oluşan boyama sayfası ile renklendirebilirsiniz.

kolay çizimler

İlkokul için Kolay çizimleri için en çok sevilen ve çizimleri kolay olan küçük hayvan çizimleri. İlk çizimimizde Uğurböceği resmi çizimini hazırladık. Yuvarlak çizimler ile kolay bir şekilde uğur böceği çizimi yapıp daha sonrasında Kırmızı boyama kalemi ile renklendirebilirsiniz.

ugur bocegi resmi - İlkokul için Kolay Hayvan Çizimleri

Sayılarla hayvan çizimlerinde bugün yine çok kolay bir çizim ile karşınızdayız. Kolay çizimler arayanlar için sayılarla nasıl çizim yapacağımızı öğrenemeyeceğiz. Daha öncesinden Hayvan Çizimleri sayfamızdan bir çok çizim resmi paylaşmıştık. Bu yazımızda ile 12 sayısından nasıl Ağaçkakan çizimi yapılır öğreneceğiz. Öncelik olarak Kağıt ve kalemleriniz hazırsa; Sayılarla çizim nasıl yapılır merak ediyorsanız bu çizim eğitimi tam size göre. En kolay ve basit bir şekilde Ağaçkakan nasıl çizilir? Adım adım Ağaçkakan çizim adımlarını izleyerek sizde bu kolay çizimi kendiniz yapabilir ve sonrasında boyama kalemlerinizle renklendirebilirsiniz. Hadi gelin 12 Sayısından Ağaçkakan çizimine başlayalım 😊

ilk olarak A4 kağıdımızın ortasına 12 sayısını yazıyoruz ve daha sonrasında Ağaçkakan gaga çizimi, göz çizimi, kanat çizimi ve son olarak ağaç çizimi yapıp boyama kalemlerimizle renklendiriyoruz.

sayilarla hayvan cizimi 1024x924 - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

  • Kağıdımızın ortalayacak şekilde büyük bir 12 sayısı çizerek sayılarla hayvan çiziminde Ağaçkakan Çizimine başlıyoruz. Çizmiş olduğumuz 12 sayısının üst kısmına yarım B harbi ile ve alt kısmına ise ağaçkakan kuşumuzun kuyruğunu oluşturacak şekilde sivri bir üçgen çizimi yapıyoruz.
  • Baykuş Çiziminde yaptığımız gibi öncelik olarak üçgen şeklinde gaga çizimi yapıyoruz ve daha sonra sol üst kısmına kuşumuzun başındaki tüyleri oluşturacak şekilde bir üçgen daha çizip içlerine birer çizgi ekliyoruz. Göz çiziminde ise önce minik bir yuvarlak çizimi yaptıktan sonra; yapmış olduğumuz çizim içerisine göz bebeği için daha küçük bir yuvarlak çizerek göz çizimini tamamlıyoruz.

Ağaçkakan çizimimiz neredeyse oluşmuş durumda. Sıradaki adımlarda kanat ve kuyruk çizimini yapacağız. İlk olarak daha önce çizmiş olduğumuz 2 sayısının sol kısmına 2 üçgen çizip daha sonrasında 2 sayısına paralel bir yay çizerek iç kanatlarını oluşturuyoruz. Ve çok kolay bir şekilde ağaç kakan resmi çizimini tamamlamış oluyoruz.

agackakan kanat ve kuyruk cizimi - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

Kolay çizimler yapabilmeniz için hazırladığımız bu içerikte en çok sevilen ve sonrasında boyama kalemleriniz ile renklendirebileceğiniz çizim örneklerini paylaştık. Bu çizim pratiklerini her gün tekrarlayarak çizim yeteneğinizi geliştirebilirsiniz ve sonrasında kolay karakalem çizimleri yapmaya başlaya bilirsiniz.

Unutmamanız gereken tek şey öncelik olarak Kolay Çizimler örnekleriyle pratik yapıp daha sonrasında Kolay Karakalem Çizimlerine geçmenizdir. Çizim yeteneğinizi geliştirdikten sonra daha profesyonel Kalem ve Kağıt seçimleri ile Karakalem çizimlerine geçebilirsiniz.

Doodle Çizimleri

Sonra olarak sizlere en kolay çizimler yapabilmeniz için küçük çizimlerden olağan Doodle sanatı örneklerini verip Kolay Çizimler yazımızı burada sonlandıracağım 😊 Doodle sanayı yine kolay çizimler yapmak isteyenler için iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Çünkü Doodle küçük çizimlerin yer aldığı ve sevimli çizimler içeriğinden oluşmaktadır.

Basit adımlarla ve kısa sürede çizebileceğiniz bu kolay çizim örneklerine gelin hep beraber bakalım.

doodle dog - DOODLE ART - 25+ Farklı Doodle çizim Örnekleri

Boyama Sayfası

Kolay Boyama Sayfası çizimleri; Hayvan sevenler için kolay kedi ve köpek çizimleri örneklerimizi seveceğinizden eminim 😊 Yazımızın sonuna gelirler sizlere Kolay Çizimler ile ilgili olarak Boyama Sayfası örnekleri paylaşmak istiyorum. Kolay çizim yapmasını sevenler ama vakti olmayan arkadaşlar için direk olarak yazıcınız üzerinden A4 kağıdı üzerine çıktı olarak bu kolay çizimlerin boyama sayfasını oluşturabilirsiniz.

boyama sayfası indir

Baykuş Resmi Çizimi için hazırladığımız; Adım adım baykuş nasıl çizilir? resmi için karikatür formunda ve kolay yoldan nasıl baykuş çizileceğiniz anlattık. Aşağıdaki çizim adımlarını takip ederek çok kolay bir şekilde baykuş çizimi yapabilirsiniz ve sonrasında boyama kalemlerinizde Kahverengi, Sarı, Siyah ve Gri renkleri kullanarak baykuş boyama sayfası oyunu oluşturabilirsiniz.

baykus boyama sayfasi - Adım Adım Baykuş Çizimi

Baykuş boyama oyunu sayfamızı hazırladık ve sonrasında baykuşu hangi renklere boyayarak daha güzel bir görünüm elde etmeye geldi.

baykus boyama oyunu - Adım Adım Baykuş Çizimi

Biz bu karikatür baykuş çiziminde Kahverengi, Gri ve Sarı renkleri kullanarak baykuş çizimini renklendirdik. Umarım sizlerde çizimlerimizi beğenmişsinizdir.