100’den fazla Kolay Karakalem Çizim Fikirleri

Çok deneyimli bir çizim sanatçısı olsanız bile, bazen çizim yapmak için aklınıza bir fikir gelmeye bilir. İlham gelmesi veya ilham kaynağı olması için çoğu Karakalem Çizimlerinden oluşan 100’dan fazla kolay çizim fikirlerine göz atarak kendi tarzınıza uygun Kolay Çizimler seçebilir ve çizebilirsiniz. Her gün bir şey çizmeseniz bile çizim yeteneğinizi geliştirmek için çizim örneklerine göz atarak küçük birikintiler ile çizim konusunda tecrübe sahibi olabilirsiniz.

[ads1]

Park çizimi

Karakalem çizime yeni başlayanlar için en ilham verici ve çok kolay bir şekilde ilham kaynağına gideceğiniz bir yer arıyorlar Park, Bahçe, Anıt gibi alanları gözlemlemeniz gerekmektedir. Gittiğiniz yerde bir bank üzerine oturarak gördüğünüz çevrenin eskiz çizimini yapabilirsiniz. Eskiz yani karalama çizimleri ile ilgili olarak Mimarlık alanında daha detaylı teknik bilgi için Eskiz Nedir? Mimari de Eskiz Çalışması Örnekleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

karakalem park çizimi

Uçan Balon çizimi

Uçan balon çizimi için eğer imkanınız var ise kesinlikle Kapadokya’ya giderek oradaki anı yaşamanız gerekmektedir. Eğer Mimarlık Bölümünden mezun olmuş bir mimar iseniz ve çizim konusunda veya ilham için bir çıkar yol arıyorsanız Kapadokya Uçan balonlarını görmek size iyi gelecektir.

karakalem uçan balon çizimi

Yapraklar

Yeni yıl ve sonbaharın gelmesiyle en çok çizilen resimler arasında Kardan Adam ve Yaprak çizimi yapılmaktadır. Güzel bir manzara içerisinde ağaçlardan yere dökülmüş bir ortamda oturduğunuzu ve kahvenizi yudumlardan eskiz çalışmasıyla yaprak çizdiğiniz hayal edin? düşüncesi bile ilham verici degil mi ?

karakalem yaprak çizimi

Bisiklet çizimi

Çocukluğumuzda bisiklet sürmesi oldukça eğlenceli ve şuan bunu okurken bisiklet ile ilgili bir anınız var ise, kağıdı kalemi elinize alıp bisiklet çizmeye ne dersiniz? Bu size kesinlikle ilham verecektir. Özellikle çizim yaparken eskiye dair hatırladığınız anılarınız olacaktır. Onlara odaklanın.

karakalem bisiklet çizimi

Meyve Çizimi

Evet, sizden meyve kasesi çizmenizi istiyoruz. Kulağa oldukça saçma gelebilir ama bunun size nasıl ilham vereceğiniz çizmeye başlamadan bilemezsiniz.  Görsel sanat türünün bir çalışması olan [tie_tooltip text=”Natürmort, konusu cansız varlıklar veya nesneler olan sanat eseri. Fransızca: Nature morte, “ölü doğa” anlamına gelen tanımlamadan Türkçeye geçmiştir. Bu terim sanat alanında 17. yüzyılın sonlarına doğru kullanılmaya başlanmıştır.” gravity=”n”]Natürmort[/tie_tooltip] Modern Sanatın başlangıcıdır.

[ads1]

Meyve sepeti çizimi için mutfağınızda yer alan elma, muz, üzüm gibi meyveleri bir kase içerisine koyarak kağıt ve karakaleminiz için çizime başlamak için ne duruyorsunuz ?

meyve sepeti resmi çizimi

Gökdelen çizimi

Karakalem manzara resmi çiziminde benim en çok hoşuma giden ve çizimden keyif aldığım konu Gökdelen çizimidir. Hep çizmesi çok zor degil hem de çizim bittikten sonra ortaya çıkan çizim doyurucu bir görsel sunuyor. Karakalem gökdelen çizimleri ve perspektif gökdelen çizimi arayanlar için güzel bir şehrin kasabada çizilmiş kolay bir gökdelen çizimi örneği.

karakalem gökdelen resmi

Karakalem Manzara çizimi

Hayal etmeniz için illaki bir yere gitmenize gerek yok, size burada verdiğim örneklere bakarak aynısını çizebilir veya farklı bir kaç çizimi bir arada birleştirerek; hissettiğiniz düşüncelerinize göre karakalem çizimleri yapabilirsiniz. Daha öncesinden Youtube kanalım ART and Line için hazırlamış olduğum çizim videolarından bir tanesini paylaşmak istiyorum. Karakalem Manzara Çizimleri arayanlar için gelin videoyu izleyip beraber çizelim

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]👉 Daha fazla çizim içeriği için Kolay Çizimler sayfamızı ziyaret

edebilirsiniz.[/box]

[ads1]

Tekne Çizimi

Gemi, Tekne çizimi yapmak isteyenler için örnek bir çizim daha. Burada kullanılan yelkenli yürü en çok kullanılan üçgen formda çizilmiştir. Sizde zevkinize göre benzer çizimi yapabilirsiniz.

yelkenli tekne çizimi

Elbise çizimi

Modayı takip edenler veya moda tasarım okumak isteyenler için örnek elbise çizimi. Karakalem elbise çizimi yapıp daha sonrasında çizimi renklendirebilirsiniz. Ayrıca elbise çizimi verdiğimiz 3 örneği çizmek oldukça kolay. Hemen çizmeye başlayabilirsiniz.

elbise çizimi

[ads1]

Kaykay çizimi

Bir üstteki bisiklet çizimi bu seferki çizimimizde daha çok yabancıların bisikletten çok kullandığı kaykay çizimi olacak. Düz bir kaykay çizmek yerine bakış açısını değiştirerek perspektif şeklinde (aşağıda yayınladığımız örneğe bakarak) çizim yapmayı deneyin.

karakalem kaykay çizimi

Sünger Bob Çizimi

Bazen yaptığımız karakalem çizimlerini benzersiz bir hale getirmek için boyama sayfası üzerinden renklendirmek isteriz. İşte buna benzer bir sevimli çizgi film karakteri olan Sünger bob ve patrick çizimi karakalem çizim şeklini bırakıyorum.  Ayrıca aşağıdaki çizim sonrası hangi renklere boyanır diye merak edenler için: Sünger bob ve patrick çizimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

sunger bob ve patrick boyama sayfasi - Sünger bob ve patrick çizimi

Güneş Sistemi

Mars, Jüpiter, Uranüs, Neptün gibi 9 farklı güneş sisteminin bir arada olduğu güneş sistemi ve gezegen çizimleri. Tüm sistem sanki bir dövme gibi durmuş, güzel bir tasarım olmuş. İsterseniz güneş sistemini çizdikten sonra boyayabilirsiniz.

güneş sistemi çizimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.