Adım Adım Baykuş Çizimi

Baykuş Resmi Çizimi için hazırladığımız; Adım adım baykuş nasıl çizilir? resmi için karikatür formunda ve kolay yoldan nasıl baykuş çizileceğiniz anlattık. Aşağıdaki çizim adımlarını takip ederek çok kolay bir şekilde baykuş çizimi yapabilirsiniz ve sonrasında boyama kalemlerinizde Kahverengi, Sarı, Siyah ve Gri renkleri kullanarak baykuş boyama sayfası oyunu oluşturabilirsiniz.

[ads3]

Ayrıca benzer içerikteki çizim yazılarımız için 👉 Kuş Resmi Çizimi sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın 😊

Baykuş Resmi Çizimi

Bu çizim eğitimimizde her yaştan kişinin eğlenceli bir şeyler karalamak ve sonrasında çizdiğimiz resmi boyamak isteyenler için oluşturulmuştur. Çizime başlamadan önce kağıt ve kalemlerinizi hazırlayıp daha sonrasında aşağıda adım adım nasıl çizileceğini anlattığımız adımları takip ederek baykuş çizimini boyamasını tamamlayın.

baykuş resmi çizimi kolay

[ads1]

Unutmayın; Çizim yaparken kolayca silebileceğiniz kalınlıkta çizgiler kullanarak önce eskiz tarzında çizim yapıp; Baykuşu çizimini tamamen yaptıktan sonra kalemi biraz daha sert bir biçimde bastırarak çizgileri belirgin hale getirin.

Vücut Çizimi

baykuş vücut çizimi

Baykuş resmi çizimine ilk olarak 2 yuvarlak daire şeklinde yukarıda yer alan çizimi yapın. Bu çizimde baykuşun boyunu ne kadar büyüklükte çizmek istiyorsanız kağıdın ortasına istediğiniz boyutlarda vücut / gövde çizimini yaparak başlayın.

Kanatları çizim

Baş kısmından başlayıp; çizimin her iki yanınana baykuş kanadı çizimi yapacağız. Burada dikkat etmeniz gereken şey; Baş kısmında başlayıp aşağıda inene kadar sivri bir uç oluşturmasıdır. Ve unutmayın örnekteki gibi baykuşun gövdesini tamamen saracak şekilde çizmeniz gerekmektedir.

baykuş kanadı çizimi

Ayakları çizin

İki adet baykuş ayağı çizimi yapacağız. Ayak çiziminde 3 parmak çizimi ile bir ayak çizimini oluşturacağız. Dikkat etmeniz gereken şey ise; çizim örneğinde yer alan 3 parmağın sadece ortada yer alan parmağı daha büyük çizmek olacaktır.

baykuş ayak çizimi
baykuş ayak çizimi

Kulakları çizin

Baykuş kulağı çizmek oldukça kolay. Daha önce anlattığım Kuş Resmi Çizimi konusunda yer alan kuş gagası çizimindeki gibi üçgen bir şekil ile Baykuşun her iki kafa kısmına boynuz / kulak çizimini yapalım.

baykuş kulak çizimi

Gaga çizimi

Kafanın tam ortasına hiza alıp, alt gövdesine daha yakın olacak şekilde bir yuvarlak çizerek baykuş gagası çizimini oluşturun. Gaganın genel şekli oval bir şekile benzer ancak alt kısmı burun deliklerini ifade etmek için daha sivri çizilmektedir.

baykuş gagası çizimi

Yüz hatları

Baykuşun yüz hatlarını oluşturmak için daha öncesinde çizmiş olduğumuz kulak hizasından burun hizasına doğru yatay 2 eğri çizerek ilk yüz hattı aşamasını tamamlamış oluyoruz.

baykuş yüz hatları çizimi
baykuş yüz hatları çizimi

Göz çizimi

Göz çizimi oldukça kolay. Yüz hattını çizdikten sonra yanak kısımlarına denk gelecek şekilde; iç içe iki büyük göz bebeği çizimi yapıyoruz ve daha sonrasında gözün nereye bakmasını istiyorsan o yöne dogru göz çizimi içerisine ayrıntı çizimi yapıyoruz.

baykuş göz çizimi
baykuş göz çizimi

Baykuş Boyama Sayfası

Baykuş boyama sayfamız artık hazır. Adım adım kolay baykuş resmi çiziminin sonuna geldik. Bir kaç çizim denemesi yaparak sizlerde aşağıdaki baykuş boyama sayfasını kendiniz çizebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki çizimi bilgisayarınıza indirerek A4 Kağıdına yazdırabilir ve boyamaya başlamayabilirsiniz.

baykuş boyama sayfası

Baykuş Boyama Oyunu

[ads1]

Baykuş boyama oyunu sayfamızı hazırladık ve sonrasında baykuşu hangi renklere boyayarak daha güzel bir görünüm elde etmeye geldi. Biz bu karikatür baykuş çiziminde Kahverengi, Gri ve Sarı renkleri kullanarak baykuş çizimini renklendirdik. Umarım sizlerde çizimlerimizi beğenmişsinizdir.

baykuş boyama oyunu

Daha fazla benzer ve kolay çizimler içeriği için 👉 Kolay Hayvan Çizimleri sayfamızı ziyaret etmeyi sakın unutmayın 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.