Adım Adım Arı Kovanı Çizimi

Arı Kovanı Çizimi ve Arı çizimi kolay konulardan biri olduğundan dolayı çizime yeni başlayan çocuklar ve yetişkinler için harika bir başlangıç konusudur. Arılar, arı ailesinin Apis cinsindeki böceklerdir. Toplam 44 alt türü olan yedi tanınmış bal arısı türü vardır ve modern evcil bal arıları, insanlar tarafından evcilleştirilen tek arı türüdür. Bununla birlikte, dünya çapında bulunan birçok başka ilgili arı türü vardır.

Adım adım Arı Kovanı Çizimi

Biz bu çizimimizde Arı Çizimi arayanlar için çok güzel bir Arı Kovanı Resmi Çizimi rehberi oluşturduk. Adım adım kolay Arı Çizimini aşağıdaki adımları izleyerek kolayca çizebilirsiniz. Kalem ve Kağıtlarınız hazırsa çizime başlayalım!

[ads1]

1. Adım: Kovan Çizimi

Arı kovanı çizimi oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey yamuk eğrileri üst üst çizerek başlamanızdır. Dikkat etmeniz gereken tek nokta: ortada yer alan büyük bir eğri çizerek alt ve üst kısımlarına doğru küçülen eğriler çizerek arı kovanı çizimini yapın.

arı kovanı çizimi

2. Adım: Kovan için ağaç dalı çizimi

Kovanın yüksek de durduğunu belli etmek için bir ağaç dalı çizimine ihtiyacımız olacak. Bunun için yatay yüzeye paralel olacak şekilde; düz olmayan çizgilerle ağaç dalı çizimini tamamlayın.

arı kovanı için dal çizimi

3. Adım: Ağaç dalı detay çizimini yapın

Çizmiş olduğumuz ağaç dalları arasındaki boşluklara biraz gerçekçi görünüm vermek için dalların damar çizimini yapın.

ağaç kovanı ağaç dalı detay çizimi

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Arı Resmi Çizimleri arşivimizin tamamına 👉 Mizah-TR.com/nasil-cizilir/ari-cizimi/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.[/box]

4. Adım: Kovan etrafına Arı Çizin

Kovan etrafına bir kaç tane arı çizmemiz gerek ve bunu en basit adımda dar bir eğri çizerek arı gövdesini oluşturarak; alt kısmına düz çizgiler ile ayaklarını çizin ve sonrasında üst kısmına yarım kalp çizimi yaparak kanatlarını çizin.

arı kovanı için basit arı çizimi

5. Adım:  Arı sürüsü çizin

Yukarıda çizimini anlattığım arı çizimini kovan etrafına bir kaç tane yerleştirerek çizgi filmlerde yer alan arı kovanı sahnesindeki gibi gerçekçi bir Cartoon Network görümü verebilirsiniz.

adım adım arı kovanı çizimi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 👉 Arı Boyama Sayfası indir ve yazdır

[toggle title=”Arı Kovanı Hangi Renge Boyanır” state=”open”]Arı Kovanı Resmi çiziminden sonra boyama kalemlerimizle renklendirdiğimiz bu çizimde; Sarı, Kahverengi ve Siyah renklerini kullanarak arı boyamasını tamamlayabilirsiniz.[/toggle]