Anneler Günü Çizimleri ve Boyama Sayfası

8 Mayıs tarihinde kutlanılan anneler günün hikayesi 1905 yılında başlıyor. Annesini kaybeden Anna isminde bir kız acısını dindirmek için; annesinin ölümünden 2 yıl sonra yani 1907 yılından itibaren, her sene arkadaşlarıyla toplanarak hem acısını dindirmek, hem de annesiz çocuklar için bir araya gelerek bu etkinliği başlatmış bulunmaktadır.

Annelere gününe özel olarak hazırladığımız bu içeriğimizde ise; Çocuklar için hazırladığımız adım adım çizim eğitimi videomuz ile kolay bir şekilde anneler günü ile ilgili resim çizimi yapabilir ve eğitim videomuzun hemen altında yer alan Boyama Sayfası içeriğimizi ücretsiz olarak indirebilir ve A4 kağıdına yazdırarak; boyama kalemlerinizle renklendirebilirsiniz.

Anneler Günü Çizimi (Video)

Bu özel gün için farklı çizimler ile annenize sevginizi çizerek ifade edebilirsiniz. ART and Line youtube çizim kanalımız için hazırladığımız bu çizimde; Anne balık ve Yavru bebek balık yaparak; annelere olan sevgimizi ifade etmeye çalıştım.

Sizlerde Kağıt ve Boyama Kalemlerinizi hazırlayarak bu kolay çizimi bizimle beraber yapabilirsiniz. Hadi gelin hep beraber çizim videomuzu izleyelim. 😊

Boyama Sayfası

Eğitim videosunda çizmiş olduğumuz resmi indirerek A4 Kağıdına yazdırın ve; Balık solungaçlarını pembe renge, yosunları ise yeşil boyama kalemleriyle renklendirebilirsiniz.

Anneler Günü Boyama Sayfası