6 kolay adımda TAVUS KUŞU Çizimi

Tavus Kuşu Çizimi düşündüğünüzden daha kolay. Gerçekçi bir Tavus Kuşu çizimi yapmak için tek yapmanız gereken adım adım kuş çizimi yollarını takip ederek 6 kolay adımda kolay tavus kuşu çizimi yapabilirsiniz. Tavus kuşu çiziminin en zor yanı; genellikle kanatlarında bulunan tüylerinin tasarımıdır, ancak adım adım rehberimizi takip ederek kolay çizimler elde edebilirsiniz. Çizimi tamamladıktan sonra boyama sayfasını kalemlerinizle renklendirmeyi unutmayın.

[ads2]

Tavus kuşu çizimi

Adım adım Tavuk kuşu çizimi; Kolay bir şekilde çizim yapmanız için aşağıdaki rehberi takip ederek çok kolay bir şekilde aynı çizimi yapabileceğinize emin olabilirsiniz. Örnek olması açısında Tavuk Kuşu Resmi boyama sayfası oluşturduk ve hangi renklere boyanır? Merak edenler için Yeşil, Sarı, Mavi ve Turuncu renkleri kullanarak boyama oyunu yaptık. Hadi gelin şimdi çizim adımlarına geçelim.

peacock drawing easy

1. Adım: Baş ve Gövde kısmını çizin

Küçük bir çember çizerek baş kısmı çizimi yapın ve bunu yaparken alt kısmını tam birleştirmeyin. Kalan boşluklara su bardağı kadehini andıracak şekilde oval bir gövde kısmı çizin.

tavus kuşu çizimi 1 adım

2. Adım: Göz ve kanatlarını çizin

Baş kısmı içerisine iki küçük yuvarlak daire çizerek göz çizimini yapın ve aşağıya doğru üçgen bir biçimde burun çizimini tamamlayın. Daha sonra gövde kısmının sağ ve sol tarafına kanat çizimini yaptıktan sonra bacak çizimini tamamlayın.

tavus kuşu 2 adım

3. Adım: Kanat çizimini yapın.

Tavus kuşuna gerçekçi bir çizim kazandırmak için daha önce çizdiğimiz gövde kısmındaki kanatlardan başlayarak eğri çizgiler ile kullanarak toplamda 10 adet çizgi çekin. Simetri bir görünüş oluşturmaya dikkat edin.

peacock drawing

4. Adım: Tüy çizimini tamamlayın.

Çizmiş olduğumuz kanat çizgilerinin uçlarını yarım daire şeklinde birleştirerek tavus kuşu tüyü çizimini tamamlayın.

मोर ड्राइंग

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Kuş Türleri çizimlerinin yer aldığı çizim rehberi arşivimizin tamamına Kuş Çizimleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.[/box]

5. Adım: Detayları çizerek şekillendirin.

Tavus kuşu tüyleri içerisine; alt ve üst kısımlarına denk gelecek şekilde ikiler tane yuvarlak çizimi yapıp daha sonrasında bu yuvarlaklar içerisine küçük daireler çizin.

peacock drawing easy

[ads1]

Tavus Kuşu Boyama Sayfası

tavus kuşu resmi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 👉 Kuş Boyama Sayfası