3D Görünümlü Spor Araba Nasıl Çizilir?

3d araba çizimi; Arabalar, hepimizin bir şekilde bilgi sahibi olduğu bir konudur. Bunları 2B görünüm kullanarak çizmek oldukça kolaydır, ancak buna 3D hissi eklemek biraz daha zordur. Neyse ki, internette bu beceride ustalaşmanıza yardımcı olabilecek birçok kaynak var ve şuan en iyisini okumaktasınız 😊 3d araba çizimi için hazırladığım video ile çok kolay bir şekilde araba çizimi yapabileceğinizi düşünüyorum. Kağıt ve Karakalemleriniz hazır ise eğitim videomu izleyerek çizime başlayabilirsiniz.

Spor Araba Çizimi

3D Görünümde Spor Araba Nasıl Çizilir çizim dersi hakkında paylaşmam gereken tüm bilgiler bu kadar. Uzman olmak istiyorsanız, bu derste sunulan fikirlerin aynısını uyguladığınızdan emin olmanız ve pratik yapmanız gerekir. Tüm bunlar, 3D Görünümlü Spor Araba çizmeyi öğrenmenize yardımcı olacaktır.

[ads1]

1. Adım: Spora Araba çizimine 2 yuvarlak tekerlek çizerek başlıyoruz.

3d görümünü vermek için araba tekerlerini çizerken hafif yamuk şekilde çizmeye özen gösterin. Çizmiş olduğunuz daire içerisine bir çember çizerek jipin jantlarını çizelim.

3d spor araba cizimi 1 adim

2. Adım: Araç gövde çizimini yapalım.

Öncelik olarak teker üzerine jipin çamurluk kısmı ve araç gövdesi çizimini yapalım. Jeep’in ne kadar yüksek olmasını istiyorsanız, yüksekliği kendiniz ayarlayabilirsiniz.

3d spor araba çizimi 2 adım

3. Adım: Pencere ve Araba kapısı çizimi

step by step jeep drawing, Adım adım 3 boyutlu araba çizimi bu adımında Aracın ön penceresi ve kapı detaylarını çiziyoruz. Oldukça basit düz ve yatay çizgilerle örnekteki gibi kolayca çizebilirsiniz.

step by step jeep drawing

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Çocuklar için: 👉 Sayılarla Kolay Çizimler[/box]

4. Adım: Aracın ön kaputunu çizin.

3 boyutlu görünüm vermek için ilk adımda çizmiş olduğumuz tekerlekler gibi hafif eğri çizgilerle aracın ön kaput kısmını çiziyoruz.

3 boyutlu araba çizimi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; Araç çizimleri Arşivimiz

5. Adım: Detay çizimlerini tamamlayın.

3 boyutlu spor araba çizimimizin sonuna geldik. Sonra olarak ön kaput kısmının havalandırma ve ışık detaylarını çiziyoruz. Spor araba çizimi çizimimiz burada bitiyor. Umarım sizlerde çiziminizde aynı görüntüyü yakalayabilmişsinizdir. Benzer araba çizimleri için 👉 Araba Çizimi sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın 😊

3d araba çizimi