12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

Sayılarla hayvan çizimlerinde bugün yine çok kolay bir çizim ile karşınızdayız. Kolay çizimler arayanlar için sayılarla nasıl çizim yapacağımızı öğrenemeyeceğiz. Daha öncesinden Hayvan Çizimleri sayfamızdan bir çok çizim resmi paylaşmıştık. Bu yazımızda ile 12 sayısından nasıl Ağaçkakan çizimi yapılır öğreneceğiz. Öncelik olarak Kağıt ve kalemleriniz hazırsa; Sayılarla çizim nasıl yapılır merak ediyorsanız bu çizim eğitimi tam size göre. En kolay ve basit bir şekilde Ağaçkakan nasıl çizilir? Adım adım Ağaçkakan çizim adımlarını izleyerek sizde bu kolay çizimi kendiniz yapabilir ve sonrasında boyama kalemlerinizle renklendirebilirsiniz. Hadi gelin 12 Sayısından Ağaçkakan çizimine başlayalım 😊

Ağaçkakan Çizim Videosu

Ağaçkakan Çizimi

ilk olarak A4 kağıdımızın ortasına 12 sayısını yazıyoruz ve daha sonrasında Ağaçkakan gaga çizimi, göz çizimi, kanat çizimi ve son olarak ağaç çizimi yapıp boyama kalemlerimizle renklendiriyoruz.

sayilarla hayvan cizimi 1024x924 - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

12 sayısı çizimi

Kağıdımızın ortalayacak şekilde büyük bir 12 sayısı çizerek sayılarla hayvan çiziminde Ağaçkakan Çizimine başlıyoruz.

12 sayisi - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

Baş ve Kuyruk çizimi

Çizmiş olduğumuz 12 sayısının üst kısmına yarım B harbi ile ve alt kısmına ise ağaçkakan kuşumuzun kuyruğunu oluşturacak şekilde sivri bir üçgen çizimi yapıyoruz.

agackakan bas ve kuyruk cizimi - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

Gaga ve Göz çizimi

Sayfamızı takip eden arkadaşlarla beraber çizdiğimiz 👉 Baykuş Çiziminde yaptığımız gibi öncelik olarak üçgen şeklinde gaga çizimi yapıyoruz ve daha sonra sol üst kısmına kuşumuzun başındaki tüyleri oluşturacak şekilde bir üçgen daha çizip içlerine birer çizgi ekliyoruz.

Göz çiziminde ise önce minik bir yuvarlak çizimi yaptıktan sonra; yapmış olduğumuz çizim içerisine göz bebeği için daha küçük bir yuvarlak çizerek göz çizimini tamamlıyoruz.

agackakan gaga ve goz cizimi - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

Kanat ve Kuyruk çizimi

Ağaçkakan çizimimiz neredeyse oluşmuş durumda. Sıradaki adımlarda kanat ve kuyruk çizimini yapacağız. İlk olarak daha önce çizmiş olduğumuz 2 sayısının sol kısmına 2 üçgen çizip daha sonrasında 2 sayısına paralel bir yay çizerek iç kanatlarını oluşturuyoruz.

Daha sonra kuyruk çizimi için 5 çizgi indirerek, indirmiş olduğumuz çizgilerin uçlarını birleştiriyoruz ve Kuş Kanadı çizimimi tamamlamış oluyoruz.

agackakan kanat ve kuyruk cizimi - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

Ağaç çizimi

Son olarak kuşumuzla aynı boyutta önce iki düz çizgi indiriyoruz ve uçlarını birleştiriyoruz. Daha sonrasında oluşturduğumuz şekil içerisine yuvarlak bir çember çizip daha sonrasında ağaç damarlarını belirtmek için bir kaç düz çizgi indirerek Ağaçkakan için çok kolay bir ağaç çizimini tamamlıyoruz.

agackakan agac cizimi - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

Ağaçkakan Boyama sayfası

Adım adım anlattığımız bu ağaçkakan nasıl çizilir? çizimini direkt olarak bilgisayarınıza Pdf ve Resim olarak indirmeniz için hazırladığımız Ağaçkakan Boyama Sayfasını aşağıdaki resim bilgisayarına kaydederek A4 kağıdına yazdırabilir ve boyama sayfası oluşturabilirsiniz.

agackakan boyama sayfasi - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

Ağaçkakan Boyama Oyunu

Ağaçkakan Boyama Oyunu için öncelik olarak hangi bir kuşun hangi renklere boyandığınız bilmemiz gerekmektedir. Biz bu kolay çizimler de çizmiş olduğumuz kuşu Kırmızı, Gri, Kahverengi renklerini kullanarak boyama oyunu oluşturduk. Sizlerde benzer renkleri kullanarak çizim boyama oyunu oluşturabilirsiniz.

agackakan boyama oyunu - 12 Sayısından Kolay Ağaçkakan Çizimi

Benzer içeriklerimizin tamamı için 👉 Kuş Resmi Çizimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.