Saç Kepeklenmesi, Kaşıntı ve Dökülmelere Kesin ÇÖZÜM !

Arkadaşlar merhaba, öncelik olarak şunu belirteyim ben bir sağlık çalışanı veya doktor değilim. Bu yazımda daha önce yaşadığım Saç Kepeklenmesi ve deri yüzeyinde beyaz/kırmızı kabuk ve yaralar, Aşırı derecede kaşıntı ve saç dökülmesinden nasıl kurtulduğumu anlatacağım.

Konazol Şampuan ?

TAVSİYE ETMİYORUM !

Doktora gittiğimde ilk olarak bana yukarıda resimde gördüğünüz Konazol adlı bir şampuan yazdı. Kullanımı haftada 3 kez banyo yaparken normal şampuan olarak uygulanıyordu.

Bu şampuanı kullandığımda yan etkisi; Aşırı derece saç dökülmesi, saç tellerinden incelme ve siyah olan saç rengimin gözle görülür bir şekilde parlaklığını yitirme ve matlaştığını gördüm. Yani kısaca saçımın içine sıçtı bu ürün…

1-2 Hafta kadar kullandım, kepeklenmeyi geçirdi mi diye sorarsanız, evet kepeklenmeyi dedikleri gibi ilk kullanımda azalttı fakat başımda saç diye bir şey kalmadı, yıprandı ve bu ürünü kullanmayı bıraktım.

Aradan 1-2 ay süre geçti tabi kaşınmalar, kepeklenmeler ve saç derisinde o kepeklerin kabuk kabuk yaralara dönüşmesi ve benimde saçımla oynamamdan/kaşımamdan dolayı dökülmeler, o iğrenç kepek görüntüsü tekrar başlayınca arayışlara girdim.

Bu sefer Devlet doktorları yerine bir mahallede bulunan Eczacımıza sormaya karar verdim. Burda size anlattığım gibi Konazol Şampuan kullandığımı ve hiç memnun kalmadığımı, yan etkilerini belirttim.

Zeptinon Kepek Şampuanı

Tavsiye Ederiyorum !

Eczanedeki doktor bana yukarıda yer alan Zeptinon Kepek Şampuanını ( 14 TL ) ve Betnovate adında bir saç losyonunu ( 8-9 TL) önerdi. İki ürünü da aldım, zaten fiyatları pek pahalı degil, herhangi bir eczaneden 25 TL’ye bu iki ürünü birden satın alabilirsiniz. Şimdi gelelim bu ürünlere. 

Yeşil/Beyaz kutulu Zeptinon daha önce kullandığım Konazol kepek şampuanından kat ve kat daha iyi.

Zeptinon’un kullanımı; Normal banyo yaparken saçlarınızı şampuanlayıp suyla duruladıktan sonra, Zentinon kutusunu çarkalayıp avuç içinize bir miktar döküyorsunuz. Normal şampuan gibi kullanıp 2-3 dakika boyunca saç diplerinize masaj yapıp suyla duruluyorsunuz.

Ürünü haftada maksimum 3 kez kullanın yoksa aşırı kullanımdan saç yıpranması yapabilir.

  • Betnovate saç losyonunu

Bu ürünü kullandığım pek söylenemez. Nedeni saçma olabilir ama Konazol Şampuandan saçımı mahvettiğinden dolayı ve bu ürününde aynı renk ve kutu şekline sahip olduğundan hiç kullanmadım 🙂 Evet saçma bir neden olabilir ama diğer ilaçtan o derece tiksinmişim ki, henüz denemedim bu ürünü.

Tabi ben denemedim, saçma bir nedenim var diye ürünü karamaya gerek yok. Netten biraz araştırdığımda daha önce kullanan arkadaşlar ürünün hem kullanım kolaylığı hem de etkisi bakımından başarılı bulmuşlar.

Ürünün kapağını açtığınızda sivri ucu sayesinde kolay bir şekilde saç diplerinize sürebiliyorsunuz. Betnovate Ürünün Kullanımı ise temiz ve kuru saçınıza dogrudan o sivri uç sayesinde minik minik akıtıyorsunuz. Öylece kalıyor saçınızda.

Özel; Saç Bakım Yağları

Kepeklenmenin ve kullandığım bu kepek şampuanlarının saçımı yıpratmasının ardından arayışlara girdim. Gaziantep de bulunan Aktarlara ( Bitkisel ürün satan yerler ) gittim ve aşağıdaki ürünlerin karışımından oluşan bir Saç Bakım Yağı karışımı yaptık.

Jojoba, Isırgan otu, Hindistan Cevizi, Çörek otu, Sarımsak, Susam, Tatlı badem yağı, Çam Terebentin ve Biberiye Yağı …

Arkadaşlar yukarıda yer alan 10 adet soğuk preslenmiş yağ ve ek olarak 5 adet yağdan oluşan bir saç bakım yağı hazırladık. Boş parfüm şişene koyup, haftada 1 kez kullanıyorum. Saç diplerine ve uçlarına fıs fıslatarak 🙂 2-3 dakika masaj yapıyorum ve o daha öncesinden yıpranan saçlardan eser kalmıyor. Daha gür, dolgun ve parlak olmaya başladı.

Karışımda yer alan yağların hepsini yukarıda belirtmiştim. İsterseniz şehrinizde bulunan bir aktara giderek bu ürünleri alıp, karıştırarak kendiniz yapabilirsiniz. Yalnız dikkat edin yağlar soğuk pres olması gerekmektedir.

Eğer isterseniz toplamda 150 TL’ye kendi kullandığım şekilde, şişeleyip sizlere gönderebilirim.

Whatsapp üzerinden bana 0530 170 38 00 numarası ile ulaşabilirsiniz. Kişisel numaramdır 🙂 Mesaj atarken belirtin bu siteden aldığınızı 😉

CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.