Facebook interrail ve couchRail sayfasındaki karaktersiz kişilikler ?

Pazar günü’ne facebookta yer alan İnterrail ve CouchRail sayfasında paylaşılan bir post üzerine gözlerimi açmış bulunmaktayım.  ( Link: Facebook Couchrail )

Haksızlığa uğrayan Bir bayan arkadaşın durumunu öğrenmem üzere ve Facebook Couchrail sayfasında yer alan yöneticilerin bu durumu şakşaklamasını görünce blog sayfamda anlatmak istedim.

Orada onların borusu ötebilir ve istedikleri gibi tüm haksızlıkları ört pas edebilirler ama burada öyle davranmaları gibi bir durum söz konusu degil.

Evinde misafir olduğu kızın 300 adet bilekliğini aldı

Buse adında bir arkadaş Facebook couchRail sayfasında tanıştığı Çağatay adında bir hıyarı evinde misafir ediyor. Busenin başından geçenleri kendi ağzından dinleyelim;

Özet olarak konu şu;

1 gecelik evinin kapısını açıp, Çağatay adındaki hıyar’ı evinde misafir ediyor ve Çağatay hıyar’ının dünya turu yapacağını ve bu sırada bileklik satarak gezisine devam edeceğini anlatıyor.

Bunun üzerine Buse adlı arkadaş elinde kendi yaptığı 300’e yakın bilekliğinin olduğunu söylüyor.

Bizim Çağatay hıyarı “Tamam bilekliklerini alayım ben satarım ve ne kadara satarsa yarı yarıya bölüşeceklerini” diye getirerek anlaşıyor. Bu olay 3 ay önce gerçekleşiyor ve Facebook İnterrail sayfasında Çağatay hıyarı yolculuğa çıkıyor.

Çağatay hıyarı Türkiye’ye dönüyor ve

Evet gezisi biten Çağatay hıyarı Türkiye’ye dönüyor ve Çağatay hıyarının yanındaki arkadaş Buse’ye ballandıra ballandıra “Senin bileklikleri şöyle sattık, bin euro kazandık” gibisinden laflar ediyor.

Buse bunu duyunca Çağatay’a yazıyor tabi, 1 hafta olmuş Türkiye’ye döneli ve kıza bir mesaj bile atmıyor.

Bunu duyan Buse Çağatayla konuşunca; “Satılan bileklerin Buse’nin bilekliği olmadığını, Buse’nin bilekliklerini kaybettiğini” söylüyor

Senin bileklikler “patates oldu”

Bir arkadaşınıza satması için 300 adet bileklik veriyorsunuz,

Dünya turu yaparken kızın bilekliklerini satıyorsun.

Türkiye’ye dönünce bilekliklerini aldığınız arkadaşınıza tek bir mesaj bile yazmıyorsunuz ve Türkiye’ye döndüğünü başka bir arkadaşınızdan ögreniyorsunuz.

Kız bilekliklerim ne oldu diye sorunca;

Hani işler iyi gidiyordu?

Buse daha öncesinde bileklikleri verdiği Çağatay’a instagram üzerinden yazıyor ve satışların iyi gittiğini söylüyor.

Yaşanan olayların son noktası

Buse ile Çağatay arasındaki konuşma,

Bu olaylardan sonra Buse durumu anlatmak için Facebook couchrail sayfasında başından geçenleri anlatıyor.

Çağatay hıyarı, couchrail adminlerini tanıdığı için açtığı post ve yaptığımız yorumlar siliniyor ve post yoruma kapatıyor.

Karaktersizlikte sınır yok !

Daha sonra Çağatay hıyar’ının bir arkadaşı,  facebook sayfasında arkadaşını savunmak için salak saçma bir post açıyor ve link yiyor;

Çağatay Hıyar’ının karaktersiz arkadaşlarından Furkan adlı denyo evet evet bu kadar olaydan sonra yukarıdaki yazıyı yazıyor ve sayfada linç yiyor.

Konu hakkındaki tüm yorumlar;

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.